KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13486280

nr 1348 6280

Pär Andersson

(1926-2015), Sverige

Akvarell, Fåraherde, Monogramsignerad PA. Motivet: 26x34 cm

Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 21 september 2020
kl 19:29:26

Pär Andersson

Läs mer om Pär Andersson